لکه آینه و تمیز کردن لکه آینه مهم است. پاک کردن لکه آینه و تمیز کردن آینه یکی از مشکلاتی است که همواره همه افراد چه در خانه و چه در آرایشگاه های اصفهان با آن رو به رو هستند. در ادامه این مطلب با پاکیزه سازان اصفهان همراه باشید. تا راهکار های پاک کردن لکه آینه و روش هایی برای درخشندگی آینه را به شما معرفی کنیم.

 

بیشتر بخوانید: 4 روش پاک کردن لکه سوختگی از روی فرش و موکت

 

راهکار های تمیز کردن لکه آینه ها

لکه آینه و نحوه تمیز کردن لکه آینه بسیار مهم است. ما همواره از آینه استفاده می کنیم. روش های زیر برای پاک کردن لکه آینه موثر است.

1. استفاده از سرکه سفید برای درخشندگی آینه

مخلوطی از سرکه سفید و آب گرم راهکاری عالی برای درخشندگی آینه ها می باشد. به این صورت که: با 4 لیوان آب گرم مخلوط کرده و درون یک بطری اسپری بریزید. سپس بر روی آینه اسپری کنید و با یک پارچه تمیز نخی لکه ها را پاک کنید.

 

2. استفاده از فیلتر قهوه

استفاده از فیلتر قهوه روشی عالی برای تمیز کردن آینه ها می باشد. با استفاده از فیلتر قهوه تمامی خراشیدگی ها را آز آینه پاک کنید و درخشندگی را به آینه های خود بازگردانید.

پاک کردن لکه قهوه و چای

3. استفاده از استون برای پاک کردن لکه آینه

استون برای پاک کردن لکه های سخت از آینه کاربرد دارد. به این صورت که: یک پنبه را به مقداری استون آغشته کرده و روی آینه به آرامی بمالید. تا سخت ترین لکه ها هم از بین بروند.

 

 

4. استفاده از تیغ تک لب

بعضی لکه های چسبناک به راحتی از سطح آینه پاک نمی شوند. برای پاک کردن این لکه ها می توانیم از تیغ تک لب استفاده کنیم. و به راحتی این لکه ها را نابود کنیم سپس با پاک کننده مناسب آینه را پاک کنیم.

 

5. استفاده از صابون ظرف شویی و الکل

روشی دیگر برای پاک کردن لکه ها استفاده از ترکیب صابون ظرف شویی، الکل و آب می باشد. به این صورت که : 1 لیوان الکل و 1 قاشق غذاخوری صابون ظرف شویی را به یک لیوان آب اضافه کنید و مخلوط کنید. سپس درون یک بطری اسپری بریزید و روی آینه اسپری کنید و در آخر با یک پارچه نرم آینه را تمیز کنید.

 

6. استفاده از چایی

برای ایجاد درخشش در آینه از چایی برای تمیز کردن آینه استفاده کنید. به این صورت که : کمی چایی دم کرده و در لیوان بریزید و بگذارید کمی خنک شود. سپس پارچه ای نرم را به چایی آغشته کرده و روی آینه بمالید. و در آخر با یک پارچه تمیر آینه را پاک کنید و از درخشندگی آینه لذت ببرید.

 

7. استفاده از پنبه گوش برای لبه های آینه

دسترسی و پاک کردن لبه های آینه کمی سخت به نظر می رسد. ولی نگران نباشید برای پاک کردن لبه های آینه می توانید از پنبه گوش استفاده کنید. پنبه گوش را در هر محلول تمیز کننده ای که می خواهید با آن آینه را تمیز کنید بگذارید. سپس لبه های آینه را با آن تمیز کنید و در آخر با پارچه ای تمیز گوشه های آینه را تمیز کنید.

 

8. استفاده از نوشابه

نوشابه قابلیت پاک کنندگی بالایی دارد و همه به راحتی به آن دسترسی دارند. مقداری نوشابه را در بطری اسپری بریزید و روی آینه اسپری کنید. و در نهایت با یک پارچه تمیز آینه را تمیز کنید.

 

9. استفاده از جوش شیرین برای درخشندگی آینه

جوش شیرین قابلیت پاک کنندگی انواع لکه را دارد. و برای لکه ای آینه هم می شود از این ماده قوی استفاده کرد. مقداری جوش شیرین را روی یک پارچه نرم بریزید و سر تاسر آینه را با آن تمیز کنید. در نهایت با یک پارچه تمیز و آب آینه را پاک کنید.

 

10. استفاده از آبلیمو برای پاک کردن لکه آینه

با استفاده از آبلیمو می توانید از شر همه لکه روی آینه خلاص شوید و آینه ای شفاف داشته باشید. مقداری آبلیمو را با آب مخلوط کرده و درون یک بطری اسپری بریزید و روی آینه اسپری کنید. در نهایت با یک پارچه تمیز آییینه را پاک کنید.

پاک کردن لکه لباس های سفید

در این مقاله با انواع روش های پاک کردن آینه ها و درخشندگی آینه ها آشنا شدید. شما از کدام روش برای تمیز کردن آینه ها استفاده می کنید؟ نظرات خود را با دیگر کاربران سایت پاکیزه سازان به اشتراک بگذارید تا بهترین روش را برای پاک کردن آینه انتخاب کنند.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *