لکه گردو و پاک کردن لکه گردو روش هایی دارد. از بین بردن لکه سیاهی گردو برای بعضی از افراد مشکل است. آیا برای پاک کردن لکه سیاهی گردو از روی دست راهی وجود دارد؟ شاید این سوال بسیاری از شما عزیزان در فصل برداشت گردو؛ این آجیل مغزی و پرخاصیت باشد.

پاک کردن لکه گردو از روی دست با انجام روش هایی امکان پذیر است. ممکن است که شما به باغ گردو در شاهین شهر، سمیرم یا.. رفته باشید و چیدن گردو تازه باعث ایجاد لکه های سیاه رنگی روی دست شما شود. اگر دستان شما هم در برخورد با پوست گردو سیاه شده و می خواهید این لکه های رنگی را از بین ببرید. در ادامه این مطلب با پاکیزه سازان اصفهان همراه باشید تا با روش های پاک کردن این لکه ها از روی دست آشنا شوید.

تمیز کردن لکه آینه

 

روش های پاک کردن لکه های سیاه گردو از روی دست

 

1 – استفاده از برگ درخت گردو

برگ درخت گردو روشی موثر برای پاک کردن لکه های سیاه ناشی از پوست گردو می باشد. برگ درخت گردو را چندین بار بر روی دست های خود بمالید تا لکه های سیاهی از بین بروند. سپس دست های خود را با آب و صابون یا مایع شستشو بشویید. این کار را تا از بین بردن کامل لکه ها تکرار کنید.

 

2- استفاده از سرکه

سرکه از قدیم الایام خاصیت پاک کنندگی و لکه زدایی بالایی داشته است. استفاده از سرکه به کمرنگ شدن رنگ ها و لکه های سیاهی کمک زیادی می کند. روش استفاده به این صورت است که سرکه و آب را به مقدار یکسان با هم ترکیب کرده و دست ها را با این محلول بشویید تا لکه ها ی سیاهی کمرنگ شوند. در صورت نیاز مجددا استفاده شود. و می توانید چند بار تکرار کنید تا لکه ها کاملا از بین بروند.

 

3- استفاده از خمیر دندان

خمیردندان روشی عالی و موثر برای از بین بردن لکه های سیاه گردو از دست می باشد. به این صورت که : روی یک مسواک قدیمی کمی خمیر دندان سفید کننده بمالید و بر روی دستتان بکشید تا سیاهی های ناشی از گردو از روی پوستتان کاملا برطرف شوند.

 

4- استفاده از  نمک و آبلیمو

این ترکیب هم روشی موثر برای پاک کردن لکه های سیاه گردو از دست می باشد. روش استفاده به این صورت است که  یک قاشق چای خوری نمک را با نصف لیوان ابلیمو مخلوط کرده و دست هایتان را با این محلول بشویید. تا شاهد از بین رفتن لکه های سیاه از دست هایتان باشید.

 

5- استفاده از کرم لایه بردار برای پاک کردن لکه گردو

روش دیگری که مرسوم است استفاده از کرم های لایه بردار است که می توانید لکه های مانده بر روی پوست دستتان را به راحتی از بین ببرید.

 

6- استفاده از جوش شیرین روشی موثر در از بین بردن لکه های سیاه گردو

جوش شیرین ماده ای قوی برای از بین بردن انواع لکه ها می باشد. بدین صورت که یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با مایع ظرف شویی مخلوط کرده و دست ها را با این ترکیب عالی بشویید.

 

7- استفاده از حلال لاک ناخن یا اکسیدان رنگ مو برای پاک کردن لکه گردو

از حلال لاک ناخن یا اکسیدان مو هم میتوانید برای پاک کردن لکه های سیاه گردو روی دست ها استفاده کرد. البته برای کسانی که پوست حساسی دارند این روش توصیه نمی شود.

 

امیدواریم این مطلب روش های پاک کردن لکه گردو از پاکیزه سازان برای شما مفید واقع شده باشد. شما هم اگر به باغ گردو در شاهین شهر، سمیرم و… رفته اید و دستانتان با پوست کندن گردو سیاه شده است با چه روشی این لکه ها را از بین می برید؟ به نظر شما چه روشی تاثیر گذار تر است؟ نظرات خود را با دیگر کاربران عزیز پاکیزه سازان به اشتراک بگذارید.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *