تخته وایت برد وسیله ای کاربردی که بسیاری از ما از آن استفاده می کنیم. پاک کردن لکه و تمیز کردن تخته وایت برد روش های مختلفی دارد. تخته وایت برد را برای کارهای مختلفی می توان استفاده کرد. استفاده زیاد از این وسیله خط هایی را ایجاد می کند. که گاهی پاک کردن این خطوط کاری سخت و طاقت فرسا می باشد. برای پاک کردن این خطوط 5 ترفند تمیز کردن تخته وایـت بـرد وجود دارد.

ادامه این مطلب از پاکیزه سازان اصفهان را از دست ندهید. تا با روش های از بین بردن این خطوط روی تـخته وایـت بـرد آشنا شوید.

بخوانید: لکه های سوختگی و از بین بردن آن

روش های تمیز کردن تخته وایت برد

تخته وایت برد ممکن است بر اثر استفاده نادرست کثیف شود. نگران نباشید روش هایی برای پاک کردن این لکه ها وجود دارد.

روش های تمیز کردن تخته وایت برد

 

1. کشیدن خطوط جدید بر روی خطوط قدیمی

گاهی استفاده از ماژیک های غیر وایـت بـرد و کشیدن خطوطی روی تتخته وایـت بـرد می شود لکه های قبلی را از بین برد. بعد از کشیدن خطوط با ماژیک هایی غیر وایـت بـرد کمی صبر کنید تا خطوط جدید خشک شوند. سپس با استفاده از پاک کن مخصوص تخته خطوط جدید را پاک کنید. و پارچه ای تمیز را به مواد تمیز کننده آغشته کرده و روی تخته بکشید و بگذارید خشک شود. در صورت لزوم دوباره این روش را تکرار کنید تا نتیجه بگیرید و لکه ها کامل از بین بروند.

مواد تمیز کننده ای که می توانید استفاده کنید عبارت اند از: (الکل، استون،مخلوط آب و صابون، شیشه پاک کن، خمیر دندان، قهوه، سرکه، اسپری موی، آب اکسیژنه، روغن های خوراکی)

پاک کردن تخته وایت برد

 

 

2.  پاک کردن تخته وایت برد به صورت روزانه

همیشه سعی کنید یک روز در میان تخـته وایـت بـرد خود را تمیز کنید تا لکه ای روی آن ایجاد نشود. برای پاک کردن روزانه تخـته وایت برد باید از روش زیر استفاده نمایید:

ابتدا با یک دستمال مرطوب لکه های ایجاد شده روی تختـه وایـت برد را از بین ببرید. سپس یک اسفنج را به یک محلول تمیز کننده آغشته کرده و روی تخته بکشید. و تخته را با یک پارچه مرطوب به خوبی بشورید و با یک پارچه خشک و تمیز تـخته را پاک کنید. در آخر منتظر بمانید تا تخته وایـت بـرد کاملا خشک شود.

پاک کردن تخته برد به صورت روزانه

 

3. پاک کردن لکه با خمیر دندان

پاک کردن لکه تخته وایت برد با خمیر دندان امکان پذیر است. برای این کار به اسفنج و یک پارچه تمیز نیاز دارید. برای شروع ابتدا کمی خمیر دندان رو اسفنج بریزید و سپس روی تخنه وایـت بـرد بکشید. بعد از تمیز شدن تخـته وایـت برد آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید. این روش برای پاک کردن لکه های به جا مانده ماژیک مناسب است.

پاک کردن لکه وایت برد با خمیر دندان

 

4. تمیز کردن تخته وایت برد با اسپری مو

اسپری مو تاثبر زیادی بر پاک کردن لکه های تـخته وایـت بـرد دارد. برای این کار اسپری مو را روی تختـه وایـت بـرد اسپری کنید. 5 دقیقه صبر کنید سپس با یک حوله تخته وایت برد را پاک کنید. اپر چسبندگی روی تخته به وجود آمد آن را با آب و صابون بشویید و پاک کنید.

تمیز کردن تخته وایت برد با اسپری مو

 

5. پاک کردن لکه ها مقاوم تخته وایـت بترد

بعضی از لکه های تـخته وایـت بـرد مقاوم هستند. ولی با استفاده از روش های ساده می توان این لکه ها را پاک کرد. برای این کار به ژل ضدعفونی کننده دست، دستمال کاغذی، دستمال مرطوب الکل دار و اسپری تمیزکننده نیاز دارید. برای شروع ابتدا سطح تخـته وایـت بـرد را تمیز کنید. سپس ژل ضد عفونی کننده را روی دستمال کاغذی بریزید و تخته را پاک کنید. بعد از تمیز کردن وایـت بـرد با دستمال الکلی دستمال کاغذی خشک را روی تخته بمالید. برای پاک کردن لکه های مقاوم و سخت هم می توانید از اسپری های تمیز کننده استفاده کنید.

پاک کردن لکه های مقاوم تخته وایت برد

 

امیدواریم این مطلب از پاکیزه سازان اصفهان برای شما مفید باشد. شما از چه روش هایی برای تمیز کردن تـخته وایـت بـرد استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

لکه چیست؟

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *