لکه سوختگی و پاک کردن لکه سوختگی آن از روی فرش و موکت این روزها معضل بزرگی است که خانم های خانه دار را به دردسر انداخته است. و گاهی اوقات پاک کردن لکه ها هم وقت گیر و هم طاقت فرسا می شود. خصوصا که بعد از زحمت فراوان به نتیجه دلخواه نرسیم. خوشبختانه راهکارهایی وجود دارد. که می توان از شر لکه سوختگی خلاص شد.

 

چگونه لکه سوختگی فرش را از بین ببریم؟

لکه سوختگی روی هر فرش و موکتی ممکن است به وجود بیاید. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بر اثر حادثه و یا بی توجهی با مشکل سوختگی فرش و موکت روبرو شوید. یکی از دردسرسازترین و آزار دهنده ترین  مشکلاتت و اتفاقاتی که برای خانم های خانه دار اتفاق می افتد چالش لکه های سوختگی است. به همین منظور در این مطلب از پاکیزه سازان می خواهیم شما را با پاسخ سوال “چگونه سوختگی فرش را از بین ببریم؟” آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید، تا شما را با روش های برطرف کردن انواع سوختگی فرش آشنا کنیم.

برای رفع این سوختگی ها راهکارهای زیادی وجود دارد. برای آشنایی با این راهکارها با ما همراه باشید.

چگونه لکه های سوختگی را از روی فرش و موکت از بین ببریم؟ رفع لکه های سوختگی روی فرش یکی از دردسرسازترین مشکلاتی بوده که همواره خانم های خانه دار در هر منطقه از اصفهان هر شهری چه از اصفهان یا.. با آن روبه رو بوده اند.

پاک کردن لکه سوختگی فرش

بخوانید: پاک کردن تخته وایت برد

انواع روش های پاک کردن لکه سوختگی از فرش و موکت

1 – پاک کردن لکه سوخـتگی بر اثر ذغال

اگر لکه سوختگی فرش (قالی) سطحی بود اول پرزهای سوخته را با قیچی کوتاه کنید. سپس کمی شامپو فرش رو لکه سوختگی بریزید. تا کامل سطح فرش را پر کند صبر کنید تا فرش به صورت کامل خشک شود و در انتها فرش را با جارو بکشید.

روش های پاک کردن لکه سوختگی زغال

 

2 – پاک کردن لکه سوخـتگی بر اثر سیگار

اگر سوختگی فرش بر اثر آتش سیگار باشد، ابتدا با یک موچین مقداری از پرز سالم فرش را برداشته و آن را بر قسمت سوخته متناسب نمایید. سپس کمی چسب (چسب هایی که به تدریج سفت می شوند) را در قسمت سوخته شده بریزید. و پرزها را روی آن گذاشته و فشار دهید. و یک جسم سنگین را روی محل سوختگی قرار دهید تا چسب به خوبی عمل نماید.

پاک کردن لکه سوختگی سیگار

 

3- سوختگی بر اثر ذوب شدن شمع روش اول

در این نوع سوختگی در همان لحظه و به سرعت لکه های شمع را که هنوز سفت نشده اند را با یک دستمال پاک کنید. توجه کنید که دستمال را روی فرش نکشید و فقط جای لکه را به آرامی خشک کنید. اگر دستمال را روی فرش بکشید مشکل خودتان را دوچندان خواهید نمود.

تمیز کردن لکه شمع

 

4- سوخـتگی بر اثر ذوب شدن شمع روش دوم

ابتدا لکه شمع را از روی فرش جدا کرده و بعد با استفاده از مایع ظرفشویی لکه بر درست کنید. به این صورت که : چند قطره مایع ظرف شویی را با یک لیوان آب مخلوط کرده و روی لکه بریزید. کمی صبر کرده و لکه را به آرامی با پارچه ای پاک کرده و با آب تمیز کنید. در صورت نیاز دوباره مراحل را تکرار کنید.

پاک کردن لکه ذوب شده شمع

 

نکاتی برای پاک کردن لکه سوخـتگی انواع موکت ها

لکه های موکت های پشمی را با ترکیبات قلیایی پاک نکنید و فقط از آب گرم استفاده کنید. ترکیبات قلیایی به بافت موکت های پشمی آسیب می زند.
موکت ها و پادری هایی که دارای الیاف گیاهی هستند مقاومت کمتری در برابر لکه ها دارند. و باید با سشوار و با حرارت کم محل را خشک کنید. تا لکه کم رنگ شود و کاملا از بین برود.

 

امیدواریم این مطلب از پاکیزه سازان اصفهان برای شما مفید بوده باشد. شما برای پاک کردن لکه ها سوختگی از روی فرش یا موکت از چه روش هایی استفاده می کنید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *